Witaminy dla drobiu

Witaminy to organiczne związki chemiczne, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu żywego i które muszą być dostarczone z pożywieniem, gdyż sam organizm nie potrafi ich wytworzyć.  Witaminy dla drobiu są nieodzowne dla ich organizmów, brak ich powoduje nieodwracalne zaburzenia w procesach życiowych. Stąd tak ważna ich rola.

Nasza hurtownia specjalizuje się w dostawie witamin dla drobiu od kilku lat. Nasze doświadczenie w branży pomaga dobrać odpowiednie preparaty dla Państwa hodowli.

Oferta nasza jest szeroka i wszechstronna. Polecamy witaminy w dowolnej formulacji: płynnej, proszków, iniekcji, tabletek, rozpuszczane w tłuszczach (np. witamina A,D,E,K) i w wodzie (np. witamina C, B).

Witaminy:

  • przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka występowania infekcji bakteryjnych i wirusowych oraz zmniejsza ryzyko kokcydioz;
  • stymulują wiele procesów metabolicznych, są katalizatorami reakcji chemicznych;
  • regulują czynności tkanek, narządów i układów;
  • usprawniają przemiany metaboliczne oraz zapobiegają niedoborom aminokwasów egzogennych;
  • zapobiegają zmierzchowej ślepocie u drobiu, pterofagii, kanibalizmowi, spadkowi odporności zwierząt, a także ogranicza skutki zatruć pokarmowych.

Zapotrzebowanie drobiu na witaminy jest duże. Są potrzebne ptakom zarówno młodym, jak i dorosłym, lecz zapotrzebowanie na nie jest różne w poszczególnych okresach życia. Szczególnie duże wymagania mają osobniki bardzo młode dla których polacamy preparaty w pierwszych dniach życia. Zapewnia zwiększoną żywotność i witalność nowonarodzonych zwierząt i ogranicza w sposób istotny upadki w początkowym okresie odchowu.

W naszym sklepie znajdą Państwo wszystko, co warto podać swoim podopiecznym. Polecamy i zapraszamy.